
| isbn: | 9789056376826 |
|---|---|
| prijs: | € 25,00 |
| uitvoering: | paperback, 428 pag. |
auteurs:
Irene van der Linde en Nicole Segers
Het einde van Europa
Journaliste Irene van der Linde en fotografe Nicole Segers reisden vijfduizend kilometer van dorp naar dorp langs de nieuwe oostgrens van Europa - van Lapland tot aan de Zwarte Zee. Zij ontmoetten een bonte verzameling grensbewoners: boeren, rendierherders, Roma, studenten, monniken, burgemeesters, fascisten, anarchisten, grensbewakers, smokkelaars, illegalen. Waarom juichen deze mensen de grens toe of vervloeken zij haar juist? Wat betekent Europa voor hen? En wat betekenen zij voor Europa? Het gaat niet om een vrijblijvende kennismaking. De grensvolkeren wonen weliswaar ver weg, maar hun dromen, frustraties en ideeën komen onherroepelijk, via Brussel of rechtstreeks, onze huiskamers binnen.
Fragment uit Het einde van Europa:
‘Je voelt het als je van iemand houdt en je voelt het als iemand van jou houdt.' De visser pauzeert als een goed acteur, iedereen is stil. ‘Ik voel niets bij Europa.' Na deze woorden heffen alle vissers aan tafel het glas. ‘Nazdrave,' proosten ze. ‘Welkom aan het einde van Europa.'
Het einde van Europa is een unieke combinatie van literaire journalistiek en fotodocumentaire. Het boek geeft een rijk en indringend beeld van het nieuwe Europa - óns nieuwe Europa. Een Europa waar we nog veel te weinig van weten.

