Een verrassing voor Slak
Petr Horácek
Vrienden helpen Slak zijn droom te vervullen
‘Ik ben jarig,’ zei Slak.
‘Ik ga iets bijzonders doen. Ik wil heel graag de zon in de zee zien zakken.
Het is wel ver weg, dus ik kan maar beter op pad gaan.’
Op zijn weg naar zee komt Slak vrienden tegen, die hem op hun rug nemen. Maar Muis gaat te snel en Kikker springt te veel. En als Slak even wil bijkomen op een steen, valt hij in slaap.
Als hij wakker wordt, staat hem een verrassing te wachten.
Een prachtige Horácek over vriendschap en het vervullen van dromen.
Auteur & Illustrator
Petr Horácek
Petr Horácek groeide op in Tsjecho-Slowakije en woont tegenwoordig in het Verenigd Koninkrijk. Hij is illustrator en prentenboekenmaker. Bij Lemniscaat verschenen al vele boeken van zijn hand, waaronder Het lied van de blauwe pinguïn, Gulzige Geit, Kleine Muis en de rode knikker, Zo mooi zijn dieren, En de maan lachte, Kriebelbeestjes en Moppereend.
Meer over Petr HorácekVertaler
Johanna Rijnbergen
Johanna Rijnbergen (6 juni 1993) studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam. Ze specialiseerde zich in de cultuur rond het fin de siècle en studeerde af op de vriendschappen tussen de schilders van de Haagse School en de Amsterdamse school met de Tachtigers.Met een groep jaargenoten richtte ze Noodlot op, een literaire cirkel waarbij gezamenlijk wordt gegeten, gedronken en over literatuur wordt gesproken, geheel in stijl van het fin de siècle.Al tijdens haar studie werkte Johanna als proeflezer voor diverse literaire uitgeverijen. Inmiddels is ze fulltime corrector, persklaarmaker en vertaler. Ze werkt het liefst van laat op de middag tot diep in de nacht. Als ze vastzit met een vertaling loopt ze het liefst door nachtelijk Amsterdam om haar hoofd vrij te maken en nieuwe inspiratie op te doen.Ze woont in Amsterdam met haar twee katten: Frederik en Louis.
Meer over Johanna Rijnbergen