Dit is thuis

Mike Unwin

Ontdek twintig verbazingwekkende plekken waar dieren wonen

Hoog tussen de bladeren van het regenwoud zit je in een hangmat van takken, twijgen en bladeren. De afstand tot de grond is gigantisch, maar je weet dat je nest in de boomtoppen sterk en veilig is – je hebt het tenslotte zelf gebouwd. Vannacht liggen jij en je jong warm en veilig, ver van de gevaarlijke bosgrond.
Je bent een orang-oetan en jouw nest is een van de twintig bijzondere dierenverblijven in dit boek.

Om te overleven hebben alle dieren een thuis nodig – een plek waar ze voedsel vinden, warm blijven en jongen grootbrengen. Dieren hebben de meest bijzondere bouwsels bedacht om aan al hun wensen te voldoen, van torenhoge modderkathedralen tot nesten zo groot als een auto. Sommige dieren vinden zelfs een thuis op andere wezens.
Ga mee op reis langs verrassende dierenverblijven in dit schitterende boek met meeslepende verhalen van Mike Unwin en prachtige prenten van Jenni Desmond.

Formaat: 31,3 x 24,8 cm | gebonden | prijs: € 15,99 | isbn: 9789047716747 | nur: 223
Mike Unwin

Auteur

Mike Unwin

Mike Unwin is journalist, onder meer voor The Independent en The Telegraph, gespecialiseerd in dieren en reizen. Hij heeft al meer dan twintig non-fictieboeken geschreven voor volwassenen en kinderen. Hij won vele prijzen en is meerdere keren uitgeroepen tot 'Travel Writer of the Year' door onder meer de BBC.

Meer over Mike Unwin
Jenni Desmond

Illustrator

Jenni Desmond

Jenni Desmond studeerde Engels, kunstgeschiedenis én kinderboekillustratie. Met haar debuut Red Cat, Blue Cat won ze in 2013 de Cambridgeshire Picture Book Award. Bij Lemniscaat verschenen van haar hand onder meer Zoevende Zebra, Alberts boom, De ijsbeer, De olifant en het met een Vlag & Wimpel bekroonde De blauwe vinvis. Samen met Mike Unwin maakte ze Migratie en Dit is thuis.Jenni woont in Londen en heeft handen die óf onder de verfspetters, óf onder de modder en aarde zitten van het werken in haar tuin!

Meer over Jenni Desmond
Steven Blaas

Vertaler

Steven Blaas

Steven Blaas (3 maart 1986) werkt als boswachter natuurbeheer in de Veluwezoom. Hij volgde de opleiding Bos- en Natuurbeheer, naar eigen zeggen omdat hij niet kon kiezen tussen alle mogelijke natuuropleidingen. Toen zijn vrouw voor de eerste keer zwanger werd, inmiddels dertien jaar geleden, begon hij natuurboeken voor kinderen te verzamelen. Daarin kwam hij zoveel fouten tegen dat hij zich bij verschillende uitgevers aanmeldde als corrector voor natuurboeken. Bij Lemniscaat is hij inmiddels de vaste vertaler van de titels in de imprint Lemniscaat Natuurlijk! Als hij niet vertaalt of werkt, is hij met zijn zoons Johan en Willem te vinden op de Posbank, waar ze wandelen, hutten bouwen, bomen klimmen en andere avonturen beleven. Volgens Steven is de Posbank de mooiste plek op aarde. Steven Blaas woont met zijn vrouw en twee zoons in Dieren.

Meer over Steven Blaas
Lees verder