Feestmaal voor de koning

Marlies Verhelst

Koning Leeuw is jarig en krijgt een taart. Maar wie heeft er nu al van de taart gesnoept?!

Vogelspin heeft voor de jarige Koning Leeuw een verrukkelijke, prachtige feesttaart gemaakt. Bovenop ligt als pronkstuk een extra mals stukje vlees. Maar... als Vogelspin de taart even de rug toedraait, verdwijnt juist dat smakelijke topje van de taart. 

Vogelspin is woedend! Wie is de dader? Hij struint de jungle door om alle dieren in hun bek te kijken, en wee het gebeente van degene bij wie hij ook maar het kleinste spoor tussen de tanden aantreft. Hoe zal dat aflopen?!

Kinderboekenschrijfster Marlies Verhelst debuteert bij Lemniscaat met Feestmaal voor de koning. Woest als de jungle zijn de illustraties van Linde Faas. Haar spin gaat spetterend van woede op stap om verhaal te halen. Elk dier is een feest op zich!

Muzikale vertelling
Muzikant Jaco van der Steen maakte een vrolijke muzikale vertelling bij Feestmaal voor de koning. Naast het hoorspel zijn er de liedjes van Feestmaal voor de koning ook los te beluisteren, plus een speciaal lied van Spin, het Stippestappelied, ook in de karaokeversie. Zo kunt u met de kinderen het hele verhaal optimaal spelen, zingen en beleven.

De cd wordt geleverd bij de tactiele editie van het boek en kunt u downloaden op cdbaby.com.

Formaat: 26,6 x 21,9 cm | Gebonden | Prijs: € 15,99 | ISBN: 9789047706694 | pagina's: 32 | Verschijningsdatum: 13 juni 2014 | NUR: 273
Marlies Verhelst

Auteur

Marlies Verhelst

Marlies Verhelst schrijft boeken voor kinderen van alle leeftijden, van peuters tot jongeren. Vroeger was ze docente Nederlands, maar sinds 2018 is ze fulltime auteur. Naast het schrijven van boeken en verhalen geeft ze gastlessen lezen en schrijven op scholen. Ze is ook Schoolschrijver en doet er alles aan om het lezen en creatief schrijven te stimuleren.Haar bekendste boek verscheen in 2014: het prentenboek Feestmaal voor de koning, met illustraties van Linde Faas. Van dit boek werd ook een speciale editie voor blinde kinderen gemaakt, met braille en voelplaten. Feestmaal voor de koning stond tijdens de Nationale Voorleesdagen 2016 in de Prentenboek TopTien. Met Sacha Heemels maakt Marlies Hazenoortjes (2026).

Meer over Marlies Verhelst
Linde Faas

Illustrator

Linde Faas

Linde Faas studeerde cum laude af aan de kunstacademie van Breda. Ze werkt als animator van tekenfilms en als kunstenares, en internationaal als illustrator. Ze is de vaste illustrator van Pieter Koolwijk en maakte haar eigen prentenboeken Ik neem je mee, De jongen en de walvis, Waar is Grote Broer? en Ergens in de sneeuw.Linde woont in Noorwegen en haalt haar inspiratie uit de ongerepte natuur van het hoge noorden.

Meer over Linde Faas

Activiteiten voor thuis en in de klas

Feestmaal voor de koning

Kleurplaten

Kleurplaten bij dit boek

Feestmaal voor de koning

Lees verder